Reklama [A] - GBS Bank
Zderzenie pieszej z kierującą hulajnogą - wypadek zarejestrowała kamera.

Korzystanie z hulajnóg stało się bardzo popularne w ostatnich latach, ale niestety zdarza się, że użytkownicy tych pojazdów zapominają o obowiązujących ich przepisach, na przykład o limicie dozwolonej prędkości poruszania czy konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

--- REKLAMA ---

W Zielonej Górze doszło do zderzenia kierującej hulajnogą z pieszą, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.


Zielonogórscy policjanci proszą kierujących pojazdami i pieszych o rozwagę na drogach oraz szczególną ostrożność na skrzyżowaniach, a także w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pośpiech i brak wystarczającego skupienia prowadzą do nieostrożności, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Szczególną prośbę o ostrożność kierujemy do pieszych i użytkowników hulajnóg, ponieważ w poniedziałek (12 września) doszło do wypadku z udziałem właśnie kierującej hulajnogą i pieszej. Wieczorem na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do zderzenia kierującej hulajnogą z pieszą wchodzącą na przejście. Piesza upadła i uderzyła głową o asfalt, a w konsekwencji ze złamaniem kości trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Pieszych prosimy, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem: samochodem, rowerem czy właśnie hulajnogą, pieszy odnosi poważniejsze obrażania.

Użytkownikom hulajnóg przypominamy:

- limit prędkości na ścieżce lub jezdni (jeżeli dozwolone jest poruszanie hulajnóg na niej, czyli brak jest ścieżki dla rowerów, a wszystkim innym pojazdom na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 kilometrów na godzinę) to 20 kilometrów na godzinę.

- Zabrania się korzystania z tego pojazdu przez więcej niż jedną osobę.

- Zabronione jest także korzystanie podczas jazdy z telefony komórkowego oraz przewożenie zwierząt czy ładunków.

- Zabronione jest korzystanie z hulajnóg po spożyciu alkoholu.

- Hulajnogą nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych, na którym nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów.

Podczas jazdy po chodniku użytkownik hulajnogi musi:

- Jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
- Zachować szczególną ostrożność.
- Ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich! Szanujmy innych użytkowników ruchu drogowego, a swoim zachowaniem nie stwarzajmy zagrożenia ani dla siebie ani dla innych. Odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

13-09-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

SKUP MB SPRINTER KACZKA HIACE HYUNDAI H100 GOTÓWKA

Pilnie odkupię wymienione auta w każdym stanie : - mercedes kaczka ,sprinter do 2000 r,vario - toyota corolla z lat 1988-2006e...

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Ostatnie komentarze

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM