REKLAMA [A] - GBS BANK
Umowa na realizację kąpieliska w Ochli podpisana!

Umowa na realizację kąpieliska w Ochli podpisana! Cały dzień zabawy w wodzie, szaleństw na zjeżdżalniach i w parku linowym, leniuchowania na plaży, zakończony partyjką minigolfa można już oficjalnie przenieść ze sfery marzeń do sfery planów. 

Za realizację wyczekiwanego przez zielonogórzan projektu zabiera się oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na swoim koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórza. Pracują nad szkołą muzyczną i sceną lalkową Lubuskiego Teatru. Ogarniają jednocześnie całą masę inwestycji poza Zieloną Górą, więc braku doświadczenia z pewnością nie można im zarzucić. Na kreacji wyjątkowych miejsc do relaksu, rekreacji i rozrywki zjedli zęby.

- Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny – twierdzi Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. – Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

- Realizowaliśmy inwestycje w różnych miejscach Polski. Teraz cieszymy się, że pracujemy dla siebie – dodaje Stanisław Niedbalec, prezes Exalo Drilling S.A.

Panów, którzy zebrali się przy wspólnym stole, by dzielić historyczny moment podpisania umowy, inwestycja cieszy nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. Ba, można nawet powiedzieć, że z atrakcjami dedykowanymi, bo to właśnie zielonogórzanie podczas konsultacji i zebrań głosowali za konkretnymi rozwiązaniami, które pojawią się na terenie kąpieliska. – Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu – opowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie, którą zapewnią stacje uzdatniania. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.

To zaledwie przedsmak tego, co nas czeka, bo kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie 1 500 osób! – Już warto zainteresować się jak liczyć punkty w paddle, czyli sporcie rakietowym z elementami tenisa i squasha. W Ochli znajdzie się boisko do uprawiania tej dyscypliny – zapowiada Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR w Zielonej Górze.

Sport, nota bene, pochodzi z Acapulco w Meksyku, więc kąpielisko w Ochli brzmi naprawdę obiecująco, a nawet światowo.

- Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – stwierdza Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

- Cieszę się, że Zielona Góra będzie mogła pochwalić się realizacją na tę skalę – uzupełnia Grzegorz Hryniewicz z klubu Zielona Razem, który od początku był zaangażowany w projekt.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. – Jesteście pierwsi w województwie – kwituje Mateusz Tur, dyrektor regionu lubuskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: UM Zielona Góra

11-03-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

  • Komentarz testowy.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM