REKLAMA [A] - GBS BANK
Umowa na realizację kąpieliska w Ochli podpisana!

Umowa na realizację kąpieliska w Ochli podpisana! Cały dzień zabawy w wodzie, szaleństw na zjeżdżalniach i w parku linowym, leniuchowania na plaży, zakończony partyjką minigolfa można już oficjalnie przenieść ze sfery marzeń do sfery planów. 

News will be here

Za realizację wyczekiwanego przez zielonogórzan projektu zabiera się oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na swoim koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórza. Pracują nad szkołą muzyczną i sceną lalkową Lubuskiego Teatru. Ogarniają jednocześnie całą masę inwestycji poza Zieloną Górą, więc braku doświadczenia z pewnością nie można im zarzucić. Na kreacji wyjątkowych miejsc do relaksu, rekreacji i rozrywki zjedli zęby.

- Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny – twierdzi Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. – Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

- Realizowaliśmy inwestycje w różnych miejscach Polski. Teraz cieszymy się, że pracujemy dla siebie – dodaje Stanisław Niedbalec, prezes Exalo Drilling S.A.

Panów, którzy zebrali się przy wspólnym stole, by dzielić historyczny moment podpisania umowy, inwestycja cieszy nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. Ba, można nawet powiedzieć, że z atrakcjami dedykowanymi, bo to właśnie zielonogórzanie podczas konsultacji i zebrań głosowali za konkretnymi rozwiązaniami, które pojawią się na terenie kąpieliska. – Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu – opowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie, którą zapewnią stacje uzdatniania. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.

To zaledwie przedsmak tego, co nas czeka, bo kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie 1 500 osób! – Już warto zainteresować się jak liczyć punkty w paddle, czyli sporcie rakietowym z elementami tenisa i squasha. W Ochli znajdzie się boisko do uprawiania tej dyscypliny – zapowiada Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR w Zielonej Górze.

Sport, nota bene, pochodzi z Acapulco w Meksyku, więc kąpielisko w Ochli brzmi naprawdę obiecująco, a nawet światowo.

- Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – stwierdza Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

- Cieszę się, że Zielona Góra będzie mogła pochwalić się realizacją na tę skalę – uzupełnia Grzegorz Hryniewicz z klubu Zielona Razem, który od początku był zaangażowany w projekt.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. – Jesteście pierwsi w województwie – kwituje Mateusz Tur, dyrektor regionu lubuskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: UM Zielona Góra

11-03-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

  • Komentarz testowy.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM