REKLAMA [A] - GBS BANK
Rekordowy lipiec dla Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost!

W lipcu odprawiono tu niemal 7 tys. pasażerów! – Port lotniczy jest doskonałą alternatywą dla turystów z polsko-niemieckiego pogranicza - komentuje Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

News will be here

W lipcu w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost odprawiono niemal 7 tys. pasażerów! To najlepszy wynik w 2023 r. W sumie od początku 2023 r. w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost obsłużono łącznie ponad 29,5 tys. osób. Jednocześnie lotnisko poprawiło swoje rezultaty sprzed pandemii – w lipcu 2019 r. odprawionych zostało 4 513 pasażerów.

Port lotniczy jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec. Podejmujemy ciągłe starania, aby poszerzać ofertę lotniska w Babimoście – zapewnia Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost ma przygotowaną od kilku lat strategię rozwoju. Widać, że ta strategia przynosi rezultaty. Co roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie wylotami i przylotami z tego portu. Obecny wynik jest potwierdzeniem tego, co zostało przygotowane i opracowane w latach wcześniejszych. Jednocześnie wskazuje, że kierunek rozwoju powinien zostać utrzymany i powinien gwarantować stały napływ nowych pasażerów w następnych latach – mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Rosnące zainteresowanie lotami z Lotniska Zielona-Góra Babimost jest coraz bardziej widoczne. Należy zakładać, że dynamika wzrostu w ilości obsłużonych pasażerów będzie się utrzymywała – komentuje wyniki przewozowe portu Mariusz Stokłosa, prezes zarządu spółki Lotnisko Zielona Góra-Babimost.

Warszawa, Gdańsk, Kraków, Zadar, Antalya...

Aktualnie w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost oferowane są trzy kierunki lotów krajowych oraz loty zagraniczne. – Można powiedzieć, że niejako przedłużamy wakacje… W kolejnych miesiącach Lubuszanie będą mogli skorzystać z rejsów do Gdańska, Krakowa, chorwackiego Zadaru i tureckiej Antalyi. Ponadto niezmiennie sześć dni w tygodni latamy do Warszawy. W planach na okres jesienno-zimowy przygotowywane są destynacje do Egiptu i Tunezji – wyjaśnia Mariusz Stokłosa.

Bilety na połączenia krajowe i do Zadaru są dostępne na stronie lot.com, natomiast do Egiptu i Turcji – na stronach zewnętrznych touroperatorów: biura podróży Itaka i Coral Travel.

Sprawdzamy nowe pomysły. W tym roku otworzyliśmy m.in. Kraków i jesteśmy zadowoleni z tego, jak ten kierunek się upowszechniał. W zeszłym roku otworzyliśmy Gdańsk i widzimy już po drugim sezonie, że wpisał się na stałe w siatkę wakacyjnych połączeń dla Lubuszan i mieszkańców Pomorza. W związku z tym widać, że te kierunki się sprawdzają. Przed nami kolejne, nowe, nad którymi pracujemy – dodaje dyr. Sławomir Kotylak.

Jaka będzie przyszłość lotniska?

Na razie dane napawają optymizmem. Systematycznie pojawiają się także informacje o nowych kierunkach, w jakich ma zamiar rozwijać się port lotniczy. Dyskutowano już m.in. nad jego częściowym wykorzystaniem przez wojsko. Jednym z ostatnich doniesień są informacje o spotkaniu członka zarządu Marcina Jabłońskiego z przedstawicielami Airport Neuhardenberg.

Prezentacja Lotniska Zielona Góra-Babimost jest doskonałą okazją do podzielenia się dobrymi praktykami oraz doświadczeniami z samorządowcami z powiatu Märkisch-Oderland i władzami Airport Neuhardenberg. Wymiana wiedzy i możliwości współpracy mogą przynieść wiele korzyści dla obu stron – mówi członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Wracając do Babimostu, trzeba jeszcze wspomnieć o planowanych inwestycjach np. systemie antydronowym. Poza tym urząd marszałkowski posiada już wizualizację nowego terminalu pasażerskiego z parkingiem na 900 aut. Samorząd planuje dodatkowo obejście na odcinku linii kolejowej 358 Zbąszynek – Zielona Góra – tak, by stacja powstała w pobliżu lotniska. Byłby to element planowanej kolei aglomeracyjnej.

Źródło: Lubuskie PL

04-08-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM