×
Nad zielonogórskim pl. Teatralnym góruje budynek Sceny Lalkowej Lubuskiego Teatru. Wkrótce zobaczymy elewację.
Bryła budynku jest już praktycznie zamknięta. Zewnętrzne ściany okalają rusztowania. Kładziona jest warstwa termoizolacyjna. Już wkrótce będzie można montować elewację. Z wizualizacji wynika, że ma być atrakcyjna architektonicznie, z oknami i witrynami. Będzie przyciągała oko i od razu sygnalizowała: tak, w tym ciekawym obiekcie mieści się teatr!
Ściana otworzy się w stronę widowni na placu
Czerwcowe słońce rozpala wyobraźnię… Zatem wyobraźmy sobie wiosenny czy letni dzień w przyszłym roku: oto otwiera się ściana Sceny Lalkowej. Przed otworem 8 na 6 metrów już dostawiono scenę, a publiczność zgromadzona na amfiteatralnej widowni czeka na początek spektaklu lub koncertu…
Scena, garderoby, szatnie, magazyny…
Trzykondygnacyjny budynek Sceny Lalkowej LT, który powstaje na pl. Teatralnym, pomieści:
-scenę o powierzchni ponad 51 mkw.,
-widownię na 124 miejsca
-garderoby,
-szatnie,
-magazyny,
-we foyer będzie przestrzeń wystawowa.
Nowy budynek Sceny Lalkowej łączy z siedzibą LT specjalny łącznik (jeszcze nie wykuto przejścia), którym przechodzić będą aktorzy i obsługa.
Elewacja trzykondygnacyjnego budynku Sceny Lalkowej będzie nawiązywała do obecnego obiektu Lubuskiego Teatru; będzie atrakcyjna architektonicznie, z oknami i witrynami.
Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca 2022 roku. O ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, to Lubuski Teatr zamierza ruszyć z działalnością w nowym obiekcie na początku 2023 roku.
Pierwsza taka scena lalkowa w naszym województwie
Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki o modernizacji Lubuskiego Teatru: - Lubuski Teatr jest w trakcie największej swojej inwestycji - budowy Sceny Lalkowej tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców Zielonej Góry i województwa lubuskiego. To będzie pierwsza taka scena lalkowa w naszym województwie.
Projekt „Modernizacja Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 4. „Środowisko i kultura”. Działanie 4.4 „Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego”; Poddziałanie 4.4.1 „Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego – projekty realizowane poza formułą ZIT”.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 15.295.801,51 PLN
WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 7.970.108,29 PLN
ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA: 841.123,14 PLN
Źródło: Lubuskie
Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...
Szanowni Państwo,Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourcingu pr...
Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.
Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.
W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.
Dodaj komentarz