REKLAMA [A] - GBS BANK
1,3 tony nielegalnego tytoniu w busie.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli w okolicach Zielonej Góry dostawczego busa. W części ładunkowej znaleźli 1,3 tony suszonych liści tytoniu powiązanych w baloty.

Kierujący nie miał przy sobie dokumentów przewozowych oraz zakupu. Okazał jedynie paragon poświadczający zakup towaru na terenie Niemiec.

37-letni kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego za nieopłacenie akcyzy. Grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Został też ukarany mandatem karnym w wys. 7,5 tys. zł za brak zgłoszenia w systemie SENT.

Susz tytoniowy – to szczególny rodzaj towaru (tzw. towar akcyzowy), którego przewóz jest objęty dodatkowymi wymogami. Przewóz suszu tytoniowego podlega zgłoszeniu w systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu), który umożliwia monitorowanie transportu. Brak takiego zgłoszenia zagrożony jest karą.

W skrócie:

- Funkcjonariusze z lubuskiej KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) zatrzymali pod Zieloną Górą busa z nielegalnym tytoniem.
- Kierowca wiózł towar jedynie z paragonem poświadczającym zakup i nie zgłosił przewozu w systemie SENT (system monitorowania przewozu towarów).
- Za 1,3 tony liści tytoniu powinno do Skarbu Państwa trafić 670 tys. zł.

Źródło: KAS Lubuskie

10-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM