REKLAMA [A] - GBS BANK
Poszukiwania na szeroką skalę przyniosły efekt. Zaginiony 53 latek ...

Po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu 53-letniego mieszkańca Szprotawy, natychmiast ogłoszono alarm dla wszystkich żagańskich policjantów.

News will be here

Jak ustalono, mężczyzna po południu wyszedł na spacer z psem i nie wrócił do domu. Zaangażowano bardzo duże siły i środki, aby odnaleźć zaginionego całego i zdrowego. W nocy i dzień szukali go policjanci, strażacy, funkcjonariusze Służby Leśnej, a także mieszkańcy.

Użyto psów tropiących, śmigłowca z noktowizorem z Sekcji Lotnictwa Policji w Krakowie, dronów oraz quadów i samochodów terenowych. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony po nocy spędzonej w lesie. Ogromnym zaangażowaniem i pomocą wykazali się członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Żary.

W czwartek wieczorem (20 lipca) w godzinach wieczornych do Komisariatu Policji w Szprotawie zgłosiła się rodzina 53-letniego mieszkańca Szprotawy, który tego dnia w godzinach popołudniowych wyszedł na spacer z psem i mimo upływu kilku godzin nie wrócił do domu. Mężczyzna ostatni raz widziany był o godzinie 16:00 jak wchodził do pobliskiego lasu.

Ponieważ zapadał zmrok każda chwila była cenna. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu w całej jednostce ogłoszono alarm. W poszukiwania zaangażowali się również policjanci z innych jednostek garnizonu lubuskiego, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, strażacy ochotnicy, Służba Leśna. Bardzo duże zaangażowanie i pomoc okazali sąsiedzi poszukiwanego oraz mieszkańcy Szprotawy. Ogromnym wsparciem dla Policji byli członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Żary, którzy dzieli się z nami swoim doświadczeniem i sprzętem pomocnym w tego typu działaniach. W trakcie prowadzonych działań użyto psów tropiący.

Aż do godziny trzeciej nad ranem następnego dnia sprawdzano las. Poszukiwania wznowiono po godzinie ósmej. Zaginionego mężczyzny szukało ponad sto pięćdziesiąt osób. Użyto śmigłowca z noktowizorem oraz dronów, quadów i samochodów terenowych. Tworzono grupy składające się policjantów strażaków, mieszkańców ochotników, którzy sprawdzali metr po metrze wyznaczonych obszarów.

Ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Niespełna dobę od zaginięcia mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. Został przebadany przez lekarzy jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania, za dobrą i profesjonalną współpracę pomiędzy służbami i mieszkańcami.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

24-07-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM