REKLAMA [A] - GBS BANK
Policjanci rozbili dziuplę samochodową. W niej auta warte pół mln zł.

Policjanci z żarskiej komendy w dziupli samochodowej odkryli i zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych dwóch samochodów marki Mercedes Sprinter o wartości blisko pół miliona złotych. Zatrzymano trzy osoby, które usłyszały zarzuty paserstwa. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem żarskiej Prokuratury.

News will be here

Policjanci z żarskiej komendy w minionym tygodniu (22.02) otrzymali  informację, że na jednej z posesji pod Żarami mogą znajdować się kradzione dwa pojazdy marki Mercedes Sprinter. Łączna wartość skradzionych w Niemczech, tego dnia busów, to blisko pół miliona złotych.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.  Po wejściu na posesję na ich widok trzy osoby rozpoczęły ucieczkę. Po chwili po pieszym pościgu zatrzymany został jeden z mężczyzn oraz kolejno drugi.  W toku podjętych czynności tego samego dnia zatrzymany został także trzeci mężczyzna.  Na terenie  posesji policjanci ujawnili szereg części samochodowych pochodzących ze skradzionych mercedesów. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyźni mieszkańcy powiatu żarskiego: dwóch w wieku 28 i jeden - 27 lat, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty paserstwa. W piątek (24 lutego) decyzją  Prokuratury Rejonowej w Żarach wobec zatrzymanych zastosowano zabezpieczenie majątkowe oraz środki zapobiegawcze w postaci dozorów i  poręczeń majątkowych.                                    

Za tego typu przestępstwo może grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem żarskiej Prokuratury.

Źródło: Policja Żary

01-03-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM