REKLAMA [A] - GBS BANK
Zignorowała czerwone światło i wjechała na przejazd kolejowym.

Przewożąc roczne dziecko, zignorowała czerwone światło na sygnalizatorze i wjechała na przejazd kolejowy w Świebodzinie.

News will be here

28-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 15 punktami karnymi. Żaden pośpiech nie jest wart ryzyka utraty zdrowia lub życia.

Nie da się cofnąć czasu ani naprawić wielu rzeczy, dlatego tak ważne jest, aby w szczególności na drodze, zachować ostrożność. Musimy pamiętać, że prowadząc auto, odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu, którym nasze zachowanie może zagrozić. Pomimo wielu kampanii, nagłośnienia w prasie szczególnie drastycznych zdarzeń, gdzie śmierć ponieśli podróżujący autem ludzie, nadal wielu kierujących nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejazdów kolejowych.

Ostatnia kontrola (26 października) świebodzińskich policjantów w rejonie przejazdu kolejowego, na którym doszło do tragicznego wypadku w sierpniu tego roku, zakończyła się ukaraniem mandatami karnymi troje kierujących. Zignorowali oni znak B-20 STOP i nie zatrzymali się na przejeździe. Tego dnia z powodu mgły widoczność była ograniczona. Takie zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Szczególnym brakiem rozwagi wykazała się jednak młoda, 28-letnia kobieta, która w piątek (28 października) w godzinach porannych przewoziła w swoim aucie roczne dziecko. Wjechała ona na przejazd kolejowy w Świebodzinie w momencie, w którym sygnalizator S1 przy przejeździe nadawał sygnał dźwiękowy oraz czerwony sygnał świetlny oznaczający zakaz przejazdu z powodu nadjeżdżającego pociągu. Oznacza on kategoryczny zakaz wjazdu na przejazd. Kierująca została ukarana mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz nałożono na nią 15 punktów karnych. Należy pamiętać, że żaden pośpiech nie jest wart ryzykowania życiem swoim, a tym bardziej pasażerów.

Źródło:
aspirant Marcin Ruciński
Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

28-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM