REKLAMA [A] - GBS BANK
Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże paliwa na różnych stacjach paliw w województwie lubuskim.

News will be here

Mężczyzna był również poszukiwany do dobycia 2-letniej kary pozbawienia wolności za kradzieże. Czynów dopuszczał się w warunkach recydywy, co wpłynie na wysokość kary. W trakcie ucieczki mężczyzna zmuszony był do porzucenia pojazdu. Mimo to dalej usiłował uciekać, najpierw pieszo, później… wpław.

W ostatnim czasie doszło do serii kradzieży paliwa na stajach paliw. Dokonane były one różnymi pojazdami i tablicami rejestracyjnymi. Intensywne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie pozwoliły ustalić, że za tym procederem stoi jeden mężczyzna.

Według ustaleń policjantów miał on się ukrywać w lasach. Był on poszukiwany. Miał 2 lata kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. W wyniku działań operacyjnych, policjanci z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej komendy ustalili, gdzie może przebywać. To potwierdziło się. W akcji zatrzymania mężczyzny brali udział policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z Komendantem Powiatowym Policji młodszym inspektorem Markiem Kozaneckim.

Mężczyzna na widok policjantów próbował uciekać. Podczas pościgu kilkukrotnie o mało nie doprowadził do dachowania swojego pojazdu. W pewnym momencie widząc, że nie da rady zgubić ścigających go policjantów, porzucił samochód i rozpoczął ucieczkę pieszo. Tu również nie miał żadnych szans z policjantami, wobec czego desperacko rzucił się do ucieczki… wpław przez pobliski staw. Jeden z policjantów rozpoczął pogoń za nim do wody. Drugi z policjantów również skutecznie dotarł do mężczyzny. Szybko obezwładnili i zatrzymali uciekiniera. Przy nim znaleźli amfetaminę.

Podczas dalszych czynności znaleziono, częściowo już rozebrany pojazd, który wykorzystywał do kradzieży paliwa. W tylnej części samochodu mężczyzna zdemontował siedzenie i wstawił zbiornik, który połączony był z drugim w bagażniku. Do niego przygotowany był otwór w nadkolu imitujący wlew paliwa.
Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów: dwukrotnego niezatrzymania się do kontroli przez policjantów, trzynastokrotnego prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dziesięciu kradzieży paliwa w krótkim odstępie czasu oraz posiadania środków odurzających. Ponadto mężczyźnie została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy w trakcie ucieczki był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Część czynów popełnił, będąc w warunkach recydywy, w związku z czym mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

25-03-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM