REKLAMA [A] - GBS BANK
Oferował bilety na popularny koncert. Oszukiwał na BLIK. Został zatrzymany.

O co najmniej 30 oszustw metodą na „blika” podejrzany jest 21-latek oferujący sprzedaż biletów na popularny festiwal.

News will be here

Dzięki umiejętnościom świebodzińskiego policjanta zajmującego się przestępstwami internetowymi oraz błyskawicznej mobilizacji świebodzińskich funkcjonariuszy, przy bankomacie zamiast wypłaty pieniędzy zobaczył odmowę i został zakuty w kajdanki przez nieumundurowanych policjantów. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Zatrzymania przestępców zajmujących się oszustwami internetowymi metodą na popularnego „Blika” należą do jednych z trudniejszych. Jednakże każdorazowo policjanci dogłębnie analizują tego typu sprawy i starają się je skutecznie rozwiązać. Dzięki umiejętnościom świebodzińskiego policjanta z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, który zajmuje się przestępczością „internetową” oraz błyskawicznej mobilizacji świebodzińskich policjantów wszystkich pionów w środę, 7 czerwca doszło do zatrzymania jednego z nich.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został oszukany w internecie podczas zakupu biletów na popularny festiwal i sprawca uzyskał od niego pieniądze poprzez metodę „Blik”. Oszust nadal „pisał” z pokrzywdzonym. Ten przytomnie, nie dał mu poznać, że domyślił się, iż padł ofiarą oszustwa. Dalszą rozmowę poprowadził świebodziński dochodzeniowiec, który w międzyczasie ustalił, że wypłaty dokonano w jednym bankomatów na terenie Świebodzina. Błyskawiczna mobilizacja funkcjonariuszy i kilka chwil później wszystkie bankomaty na terenie miasta zostały obstawione przez nieumundurowanych funkcjonariuszy. Kiedy oszust ponownie spróbował wypłacić pieniądze, już przy innym bankomacie niż uprzednio, zobaczył odmowę wypłaty – zamiast gotówki nagle pojawili się przy nim nieumundurowani funkcjonariusze, którzy założyli mu kajdanki. Odmowa przy wypłacie wskazał natychmiast bankomat, z którego miało dojść do wypłaty. Dalsze czynności świebodzińskich policjantów pozwoliły ustalić, że mężczyzna mógł dokonać co najmniej 30 oszustw w całym kraju tą właśnie metodą, oferując bilety na popularny festiwal, których w rzeczywistości nie posiadał. Trwają czynności, które pozwolą ustalić, czy wcześniej nie dopuścił się innych oszustw internetowych. 21-latkowi z powiatu świebodzińskiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

13-06-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM