×
Sportowcy zawodowi i amatorzy mogą już korzystać z nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie Wlkp. W piątek, 16 września, odbyło się jego oficjalne otwarcie.
– To nowoczesny, bezpieczny obiekt. W końcu będzie można organizować tu imprezy o randze ogólnopolskiej. Gratuluję! – mówił podczas wydarzenia wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki.
– To ogromna radość dla miasta. Otwieramy dziś stadion lekkoatletyczny, który jest spełnieniem marzeń wielu osób, przede wszystkim sportowców, działaczy, samorządowców, polityków. Chciałem za to podziękować. Nie byłoby tego obiektu, gdyby nie ludzie, którzy zaangażowali się w jego budowę. Mówię tu o działaczach sportowych, jak śp. Jerzy Jankowski. Mówię też o wszystkich trenerach. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie aktywność naszych polityków. Dziękuję za wsparcie rządowe, dziękuję zarządowi województwa. Stadion powstał bowiem także dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Dziękuje radnym sejmiku za aktywność. Dzisiaj jest to najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w województwie – mówił podczas otwarcia prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.
Infrastruktura na mistrzowskim poziomie. Zawodnicy – z pewnością też!
– Cieszę się, że spory teren miasta jest wykorzystany do uprawiania sportu. Obiekt spełnia najwyższe standardy, jeśli chodzi o mistrzostwa rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Panie prezydencie, gratuluję decyzji o otwarciu tego stadionu dla mieszkańców po to, aby tutaj mogli w bezpiecznych warunkach trenować i aktywnie spędzać czas po pracy – dodał Łukasz Porycki. Wicemarszałek zwrócił się też do dzieci i młodzieży zgromadzonej na trybunach: – Za chwilę będziecie pierwszymi zawodnikami, którzy będą na tej bieżni bić swoje rekordy i rywalizować. Życzę wam samych sukcesów. Wierzę głęboko, że za kilka lat będę na tym stadionie mógł wręczać wam medale – mówił Ł. Porycki.
Co pojawiło się na nowym obiekcie?
Budowa stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego zakończyła się pod koniec czerwca. W ramach inwestycji powstała między innymi:
-ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna w całości pokryta poliuretanową nawierzchnią w kolorze niebieskim,
-nawierzchnia trawiasta na środkowej płycie boiska,
-rów z wodą do biegu z przeszkodami,
-skocznia do skoku w dal i trójskoku,
-dwie rzutnie do rzutu oszczepem,
-dwa koła do pchnięcia kulą,
-rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką.
Ponadto wybudowano trybuny, które pomieszczą blisko tysiąc widzów oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Prace trwały półtora roku.
To wszystko, razem z całą infrastrukturą techniczną do utrzymania stadionu i oświetleniem koniecznym do organizacji zawodów, kosztowało blisko 19 milionów złotych. 5,5 miliona na ten cel przekazało Ministerstwo Sportu, a Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dofinansował inwestycję kwotą blisko 2 milionów złotych.
Dodatkowo podczas otwarcia stadionu wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył prezydentowi Gorzowa czek na 10 tysięcy złotych od samorządu województwa lubuskiego. Te pieniądze będą wykorzystane na wyposażenie obiektu.
W części oficjalnej wzięli udział sportowcy, trenerzy, samorządowcy, parlamentarzyści, radni miejscy i radni wojewódzcy z wiceprzewodniczącym sejmiku województwa lubuskiego Mirosławem Marcinkiewiczem na czele.
Pierwsze zawody w nowym miejscu już za nami
Po oficjalnym otwarciu stadionu lekkoatletycznego z udziałem gości, rozpoczęły się pierwsze na terenie obiektu zawody sportowe. To „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, czyli rywalizacja sportowców do lat 12 pochodzących z całego województwa lubuskiego. Wydarzenie przygotowane i współorganizowane jest przez Lubuski Związek Lekkiej Atletyki. W zawodach, w pięciu konkurencjach, wzięło udział blisko 500 najmłodszych sportowców. Zawody wyłoniły najmłodszych mistrzów, którzy będą rywalizować później w zawodach ogólnopolskich.
Źródło: Lubuskie.pl
Fot: Marta Czernicka/Biuro Zamiejscowe UMWL w Gorzowie Wlkp.
Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...
Szanowni Państwo,Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourcingu pr...
Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.
Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.
W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.
Dodaj komentarz