Reklama [A] - GBS Bank
Z dożywotnim zakazem i niemal 4 ‰ ''pod prąd'' na autostradzie A2.

„Pod prąd” na autostradzie, 3,71 promila alkohol we krwi, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

--- REKLAMA ---

Świebodzińscy policjanci zatrzymali 50-letniego kierowcę, któremu dalszą jazdę uniemożliwił kierowca ciężarówki w rejonie bramek na węźle autostradowym Jordanowo na trasie A2. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, grozi mu kara pozbawienia wolności do klat 5.

Wsiadając za kierownicę pojazdu, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Decydując się na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, stwarzamy ogromne zagrożenie na drodze. Tym bardziej, kiedy poruszamy się po drogach, gdzie odbywa się wzmożony ruch przy dużej prędkości, i kiedy ilość spożytego przez nas alkoholu utrudnia nam chodzenie…

8 października, około godziny 2.00 w nocy świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy na węźle autostradowym, który jest pod wpływem alkoholu. Na miejscu patrol zastał zaparkowany na poboczu pojazd osobowy marki VW, w którym pilnowany przez kierowcę ciężarówki siedział wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Miał bełkotliwą mowę i chwiejnie utrzymywał się na nogach.

Z oświadczenia kierowcy ciężarówki, który zatrzymał się, by uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, wynikało, że na węźle autostradowym mężczyzna zawrócił i pojechał „pod prąd”. Następnie zatrzymał się i na oczach świadków, wysiadł z auta, chwiejąc się, przesiadł się na miejsce pasażera. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący, 50-letni mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Odpowie również za złamanie przepisów Prawo o Ruchu Drogowym w związku z niebezpiecznym manewrem wykonanym na węźle autostradowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

10-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

SKUP MB SPRINTER KACZKA HIACE HYUNDAI H100 GOTÓWKA

Pilnie odkupię wymienione auta w każdym stanie : - mercedes kaczka ,sprinter do 2000 r,vario - toyota corolla z lat 1988-2006e...

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Ostatnie komentarze

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM