REKLAMA [A] - GBS BANK
Włamali się do lokalu i ukradli puszkę z datkami. [WIDEO]

Kryminalni ze Słubic dzięki skrupulatnej pracy wytypowali i zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem na terenie Słubic.

Członkami złodziejskiego gangu był 18-latek, jego 21-letnia znajoma oraz nieletni. W wyniku przestępczych działań spowodowali straty na łączną kwotę ponad jedenastu tysięcy złotych.

Policjanci udowodnili im popełnienie co najmniej czterech tego typu przestępstw. Sąd wobec pełnoletnich sprawców zastosował areszt, nieletni sprawca czynów karalnych odpowie przed Sądem Rodzinnym.

W ostatnim czasie do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o kradzieżach z włamaniem na terenie powiatu słubickiego. Sposób działania za każdym razem był podobny. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń, a łupem złodziei padały przede wszystkim rowery lub kradzież pojazdu i jego krótkotrwałe użycie, a następnie porzucenie go.

Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanych na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami.

Pomocnym w sprawie okazał się zapis z kamer monitoringu, na którym policjanci rozpoznali sprawców, którzy w jednym z lokali gastronomicznych upatrzyli sobie łup i po uprzednim wybiciu szyby siekierą i młotem dostali się do wnętrza i dokonali kradzieży puszki z zawartością pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla obywateli Ukrainy.

Podejrzewani wpadli w ręce policjantów, a następnie spotkali się ze zdecydowaną reakcją ze strony wymiaru sprawiedliwości, gdzie Sąd jednoznacznie wskazuje, że nie daje przyzwolenia na popełnianie przestępstw bez oporów, refleksji, a tym bardziej kosztem innych obywateli w konsekwencji wydając postanowienie, w którym stosuje wobec pełnoletnich sprawców areszt, a ich nieletni kolega odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

25-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM