REKLAMA [A] - GBS BANK
To do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza.

Cieszę się, że tak dojrzale podchodzicie do nauki – mówił dziś, do 16 wyróżnionych uczniów, burmistrz Mariusz Olejniczak podczas sesji rady miejskiej. Młodzieży towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

News will be here

W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, co roku, burmistrz Słubic przyznaje nagrody i stypendia, za szczególne osiągnięcia, uczniom szkół, których siedziba znajduje się na terenie gminy Słubice. Jest to 1500 zł jednorazowej nagrody lub stypendium w wysokości 150 zł miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy.

Za rok szkolny 2021/2022 nagrody otrzymali ósmoklasiści:

Natan Nowaczewski (finalista olimpiady z języka angielskiego), Emilia Kusz (finalistka konkursu przedmiotowego z języka polskiego) i Igor Wiencek (laureat konkursu z historii i finalista olimpiady matematycznej) – cała trójka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Nagrodę przyznano też Zuzannie Kaliskiej z SP 2, finalistce konkursu z języka polskiego a także dwóm uczniom z SP3: Josephowi Janowi Choinie (finalista olimpiady z języka angielskiego) oraz Jagodzie Martyńskiej (finalistka konkursu z języka polskiego).

Mamy też w tym roku 10 stypendystów Burmistrza Słubic. Czterech to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach: Dominik Dubacki (finalista konkursu z historii), Kinga Iwaszkiewicz (finalistka konkursu z języka angielskiego), Zuzanna Iwaszkiewicz (finalistka konkursu z języka angielskiego) i Zuzanna Maria Kostrzewska (finalistka konkursu z języka polskiego oraz języka angielskiego).

Wśród uczniów SP2 stypendium otrzymali: Michał Kryński (laureat konkursu z geografii), Szymon Rachowiak (finalista konkursu z biologii) i Maja Werwińska (finalistka konkursu z historii), a w wśród uczniów SP3 Lena Kucza (finalistka olimpiady z języka polskiego). Stypendystkami zostały też: Hanna Mencel ze Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Słubicach (finalistka olimpiady z języka angielskiego i laureatka konkursu z języka polskiego) oraz Natalia Kiedrowicz z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego (finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego).

Burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński, którzy wręczali listy gratulacyjne uczniom i ich rodzicom, gratulowali także nauczycielom i dyrektorom szkół.

Burmistrz wyraził również przekonanie, że stypendia i nagrody będą motywacją do dalszej nauki. – Nie przestawajcie na tym, co już osiągnęliście – mówił. – Życzę też Wam, żeby te stypendia i nagrody przyczyniły się do Waszego dalszego rozwoju – podkreślił.

Źródło: UM Słubice

25-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM