REKLAMA [A] - GBS BANK
Bezzałogowy statek powietrzny w służbie policji.

Policjanci słubickiej drogówki wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne działania przy wykorzystaniu policyjnego drona.

News will be here

Tylko przez dwie godziny pracy urządzenia, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń. Była to kolejna tego typu inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W minionym roku na terenie powiatu słubickiego odnotowano 34 wypadki drogowe, w których 11 osób straciło życie. Większość z nich miało miejsce na drodze numer K-29, dlatego też funkcjonariusze właśnie tam przeprowadzili działania z użyciem drona.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, policjanci cyklicznie wspomagają się nowoczesną technologią w postaci bezzałogowego statku powietrznego. To niezastąpione urządzenie pozwalające dostrzec wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Operatorzy drona, którzy dostrzegą łamanie prawa, informują pobliski patrol, który może zatrzymać wskazany pojazd i wyciągnąć stosowne konsekwencje wobec kierującego.

Tak było właśnie na drodze numer K-29 w powiecie słubickim. Miejscowi funkcjonariusze, wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali do kontroli drogowej 30 kierowców, którzy naruszyli przepisy drogowe i stwarzali niebezpieczeństwo dla siebie i innych podróżnych. Wobec wszystkich osób, które złamały prawo, policjanci wyciągnęli stosowne konsekwencje prawne.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

09-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM