Reklama [A] - GBS Bank
Bezzałogowy statek powietrzny w służbie policji.

Policjanci słubickiej drogówki wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne działania przy wykorzystaniu policyjnego drona.

--- REKLAMA ---

Tylko przez dwie godziny pracy urządzenia, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń. Była to kolejna tego typu inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W minionym roku na terenie powiatu słubickiego odnotowano 34 wypadki drogowe, w których 11 osób straciło życie. Większość z nich miało miejsce na drodze numer K-29, dlatego też funkcjonariusze właśnie tam przeprowadzili działania z użyciem drona.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, policjanci cyklicznie wspomagają się nowoczesną technologią w postaci bezzałogowego statku powietrznego. To niezastąpione urządzenie pozwalające dostrzec wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Operatorzy drona, którzy dostrzegą łamanie prawa, informują pobliski patrol, który może zatrzymać wskazany pojazd i wyciągnąć stosowne konsekwencje wobec kierującego.

Tak było właśnie na drodze numer K-29 w powiecie słubickim. Miejscowi funkcjonariusze, wspierani przez kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali do kontroli drogowej 30 kierowców, którzy naruszyli przepisy drogowe i stwarzali niebezpieczeństwo dla siebie i innych podróżnych. Wobec wszystkich osób, które złamały prawo, policjanci wyciągnęli stosowne konsekwencje prawne.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

09-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

SKUP MB SPRINTER KACZKA HIACE HYUNDAI H100 GOTÓWKA

Pilnie odkupię wymienione auta w każdym stanie : - mercedes kaczka ,sprinter do 2000 r,vario - toyota corolla z lat 1988-2006e...

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Reklama [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

Ostatnie komentarze

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM