REKLAMA [A] - GBS BANK
Paserzy zatrzymani na gorącym uczynku. 22-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Walka z przestępczością samochodową trwa. Kryminalni z Sulęcina ustalili lokalizację budynku, w którym demontowane były pojazdy pochodzące z kradzieży.

News will be here

Gdy weszli do środka, zastali tam dwóch kompletnie zaskoczonych mężczyzn, którzy byli właśnie w trakcie rozbiórki citroena jumpera. Tak jak podejrzewali mundurowi, pojazd o wartości 65 tysięcy złotych został utracony zaledwie dwa dni wcześniej na terenie Niemiec. 47 i 22 – latek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty paserstwa. Ponadto młodszy z podejrzanych był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie organa ścigania.

W czwartek (3 sierpnia) sulęcińscy policjanci udali się na teren gminy Krzeszyce, gdzie jak ustalili miała znajdować się tak zwana dziupla samochodowa. Sprawne, a przede wszystkim bardzo szybkie działanie doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn znajdujących się w budynku gospodarczym przy jednej z posesji. 47 i 22 – latek właśnie demontowali części pojazdu marki Citroen Jumper. Byli kompletnie zaskoczeni niespodziewaną wizytą kryminalnych. Mundurowi sprawdzili pochodzenie busa, co było już tylko formalnością. Tak jak podejrzewali, pochodził on z kradzieży na terenie Niemiec, do której doszło zaledwie dwa dni wcześniej. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość rynkowa pojazdu to 65 tysięcy złotych.

Podejrzani już w kajdankach na rękach, pojechali prosto do cel sulęcińskiej jednostki. W przypadku 22 – latka okazało się, że był on osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie organa ścigania, za przestępstwa przeciwko mieniu.

Auto wraz z zdemontowanymi częściami zostało zabezpieczone na policyjny parking. Nazajutrz obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, które zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

09-08-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM