REKLAMA [A] - GBS BANK
Nasz region ma dostać ponad 915 mln euro.

Członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński rozmawiał z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej o Kontrakcie Programowym dla Województwa Lubuskiego.

W środę, 17 sierpnia 2022 r., przedstawiciele Zarządu Województwa Lubuskiego wzięli udział w spotkaniu online z przedstawicielami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Spotkanie dotyczyło negocjacji Kontraktu Programowego dla Województwa Lubuskiego.

915 179 980 euro dla Lubuskiego!

Kontrakt Programowy określać będzie m.in. zasady realizacji czy rozliczania programu „Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027”. Stanowi on niejako umowę między Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej a Zarządem Województwa, o dofinansowanie Programu, na podstawie której przekazywane będą środki dla regionu. Podpisanie Kontraktu Programowego jest konieczne do rozpoczęcia formalnych negocjacji z Komisją Europejską programu. Lubuskie w podziale środków Polityki Spójności ma otrzymać 915 179 980,00 euro.

Marcin Jabłoński: Jesteśmy na ostatniej prostej

- Mam nadzieję, że było to ostatnie lub jedno z ostatnich spotkań na drodze do uzgodnienia ostatecznej kwestii Kontaktu Programowego – powiedział Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński. – Mam też nadzieję, że kontrakt będzie podpisany już wkrótce, co pozwoli na wynegocjowanie programu z Komisją Europejską a zaraz potem na rozpoczęcie wydatkowania pieniędzy poprzez organizowanie konkursów w ramach nowego programu.

Prócz Marcina Jabłońskiego - podczas spotkania z minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzatą Jarosińską-Jedynak - Województwo Lubuskie reprezentowały - Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL Sylwia Pędzińska wraz ze swoją zastępczynią Moniką Zielińską.

W Kontrakcie – lista priorytetowych przedsięwzięć

W Kontrakcie Programowym znajdą się między innymi kwestie związane z wysokością dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS oraz środków budżetu państwa na realizację założeń programu regionalnego 21-27, kierunki i warunki wsparcia realizowanego w ramach Programu wraz z listą przedsięwzięć priorytetowych planowanych do realizacji, szczególnie ważnych dla rozwoju regionu.

Źródło: Lubuskie

20-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM