REKLAMA [A] - GBS BANK
Małżonkowie wystawili fikcyjne faktury na 15 milionów złotych.

Pracownicy jednego z lubuskich urzędów skarbowych skontrolowali podmioty z branży pośrednictwa bankowego.

News will be here

Zauważyli, że jedna z firm zaniża dochody, poprzez ewidencjonowanie fikcyjnych faktur dotyczących usług pośrednictwa finansowego objętych zwolnieniem z VAT.

Urzędnicy z KAS we współpracy z policjantami Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ustalili, iż w ewidencji podatkowej kontrolowanych małżonków znajdowały się fikcyjne faktury na kwotę 15 mln zł, co przełożyło się na uszczuplenie w podatku dochodowym w kwocie 2.778.760 zł. Podatnicy zgodzili się z ustaleniami kontrolujących i skorygowali zeznania podatkowe oraz wpłacili łącznie z odsetkami kwotę 3.655.745,25 zł.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich.

W skrócie:

Lubuscy pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali dochody małżeństwa z woj. lubuskiego podejrzanego o wystawianie fikcyjnych faktur.
Przypuszczenia urzędników okazały się słuszne.
Para wystawiła fałszywe faktury na 15 mln zł.

Źródło: KAS

22-07-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM