REKLAMA [A] - GBS BANK
  KAS zatrzymała transport piwa z podrobionymi dokumentami.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku samochód ciężarowy.

News will be here

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że część z nich została wystawiona na inną firmę i utraciła już ważność, a część zawiera niewłaściwe informacje w tym m.in.:

- brak nazwy firmy z Norwegii, gdzie towar miał trafić,
- wpisanie kodu nieistniejącego urzędu, który miał wystawić dokument,
- zastosowanie w dokumentach niewłaściwego kodu towaru.

Wyjaśnieniem wątpliwości, jakie budzi dokumentacja towarzysząca przewozowi towaru i brakiem zapłaconej akcyzy w wysokości ponad 12,5 tys. zł zajmą się funkcjonariusze z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

Skontrolowany został także czas pracy kierowcy ciężarówki i okazało się, że przekroczył on trzykrotnie dopuszczalny limit. Kierujący za te wykroczenia został ukarany mandatem. Wobec firmy transportowej, nadzorującej pracę kierowcy, będzie wszczęte postępowanie za naruszenie ustawy o transporcie drogowym.

Artykuł w skrócie:

Funkcjonariusze z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 23 tys. puszek piwa.

Kontrolujący znaleźli w dokumentach wiele błędów m.in. kod nieistniejącego urzędu celno-skarbowego.

Kierowca i firma transportowa zostaną także ukarane mandatami za przekroczenie czasu pracy.

Źródło: KAS Lubuskie

05-09-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM