REKLAMA [A] - GBS BANK
Skradziony kamper warty ponad 260 tysięcy złotych odzyskany przez policjantów.

Mundurowi z krośnieńskiej drogówki odzyskali turystycznego kampera, który został skradziony z terytorium Niemiec.

News will be here

Szacunkowa wartość pojazdu wynosi ponad 260 tysięcy złotych. Do sprawy mundurowi zatrzymali 27-latka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, porzucił auto i usiłował uciec. Został zatrzymany po krótkim pościgu pieszym. Decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Spostrzegawczość i czujność policjantów krośnieńskiej drogówki przynosi efekty. We wtorek (1 sierpnia) patrolując ulice Krosna Odrzańskiego, zwrócili uwagę na przejeżdżającego obok nich pojazd typu kamper oraz jego kierowcę. Mając doświadczenie w terenie, a także wiedzę, iż takie pojazdy są często w zainteresowaniu złodziei samochodowych, postanowili go skontrolować. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierującemu zatrzymanie się, ten zjechał na pobocze, po czym wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli za nim, zatrzymując go. Dokonane przez policjantów sprawdzenia wykazały, że kierujący  nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd Fiat Ducato ma przyczepione tablice od innego auta i pochodzi z kradzieży z terenu Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast samochód po czynnościach procesowych trafił na policyjny parking. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to ponad 260 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem do pojazdu typu kamper.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po przesłuchaniu i analizie akt sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 27-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

04-08-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM