×
W piątek, 22 lipca został otwarty park w Gubinie, zrewitalizowany w ramach projektu „Europark - Wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego do rozwoju turystyki w obszarze przygranicznym”.
W uroczystości brał udział Radosław Brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Gubin reprezentował burmistrz Bartłomiej Bartczak, natomiast ze strony niemieckiej gośćmi byli: Klara Geywitz – minister infrastruktury i planowania przestrzennego, Rainer Genilke – sekretarz stanu w ministerstwie, Renate Mitterhuber – kierownik referatu ministerstwa, Fred Mahro – burmistrz Guben.
Park znajduje się pomiędzy ulicami Obrońców Pokoju, Słowackiego, Dąbrowskiego i 3 Maja. Jego rewitalizacja to jedna z odsłon współpracy pomiędzy miastem Gubin, Cottbus i Zieloną Górą (którą reprezentuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej). Projekt „Europark - Wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego do rozwoju turystyki w obszarze przygranicznym” obejmuje również takie działania, jak:
- rozbudowa minizoo w Zielonej Górze, obejmująca budowę budynku dla dużych papug wraz z wolierą, budynku motylarni, budynku dla lemurów wraz w wybiegiem, altany promocyjno-szkoleniowej, jak również budynku toalet,
- remont wraz z termomodernizacją starego pawilonu dla drapieżników w zoo w Cottbus oraz dobudowanie nowego wybiegu i nowej części dla zwiedzających, która umożliwiałaby obserwację zwierząt również w środowisku wodnym,
- rewitalizacja parków, skwerów i terenów zielonych w Gubinie obejmująca: park przy ul. Chopina (przed wojną znany, jako Spicherer Platz) i skwery przy ulicach: Konopnickiej, Kopernika, Dąbrowskiego i Krasińskiego oraz skwer przy Bramie Ostrowskiej,
- rewitalizacja parku miejskiego w Guben oraz pozostałych terenów zielonych, obejmująca: Stadtpark – Park Miejski z wolierami dla ptaków, wybiegami dla małych zwierząt, domkami dla owadów, miejscami do karmienia kaczek, itp., tereny zielone na rogu ulic Karl-Marx-Strasse i Pestalozzi-Strasse,
- stworzenie polsko-niemieckiej aplikacji mobilnej,
- opracowanie i wydanie polsko-niemieckiej ulotki informującej o atrakcjach regionu wraz z odniesieniem do aplikacji,
- system kamer internetowych umożliwiający transmisję na żywo wraz z monitorami, bieżącą informację wraz z przekazem on-line z kamer na stronach internetowych wszystkich partnerów.
Przedmiotem projektu jest rewitalizacja i rozbudowa obiektów przyrodniczych i parkowych na terenie „Europarku”. Główny cel to wykorzystanie potencjału regionu jako impulsu do rozwoju turystyki oraz rekreacji w polsko-niemieckim regionie przygranicznym. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu atrakcyjności transgranicznego, wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego.
Projekt jest skierowany do mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają rejon przygraniczny oraz opiekunów zwierząt z obu ogrodów zoologicznych. Będzie realizowany do końca tego roku. Jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą prawie 2 milionów euro.
Źródło: Lubuskie
Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...
Szanowni Państwo,Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourcingu pr...
Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.
Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.
W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.
Dodaj komentarz