REKLAMA [A] - GBS BANK
Zatrzymani przez kryminalnych po kradzieży i zniszczeniu auta, napadzie na mężczyznę i groźbach. Podejrzani mieli mieć broń.

Kryminalni z gorzowskiej komendy miejskiej, dzięki pracy operacyjnej, zatrzymali dwie osoby, które z przedmiotem przypominającym broń palną, wdarli się do auta z kierowcą w środku i odjechali.

News will be here

W centrum miasta zmusili do wypłaty pieniędzy, zniszczyli samochód i uciekli. Wcześniej po włamaniu do lokalu gastronomicznego ukradli inne auto, które zostało odnalezione. Jeden z podejrzanych zniszczył także busa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o trzymiesięczny areszt, do którego przychylił się sąd.

W poniedziałek (17 października) przed godziną 10 mężczyzna powiadomił policjantów, że obcy ludzie porwali go, zniszczyli samochód i zmusili do wypłaty pieniędzy z bankomatu. By poinformować policjantów, 24-latek pożyczył telefon od przechodnia, bo jego aparat został zabrany przez sprawców. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili kilka niezbędnych informacji, które zostały przekazane służbom kryminalnym. Funkcjonariusze ruszyli w poszukiwania podejrzanych, a każda minuta zbliżała ich do podejrzanych. Dzięki ich pracy operacyjnej dotarli do mężczyzn w wieku 32 i 38 lat. Podejrzani zostali zatrzymani. Policjanci ustalili, że lista przestępstw, które mogli popełnić tego dnia, jest dłuższa.

Mundurowi w poniedziałek około godziny 6 otrzymali zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego przy ulicy Sikorskiego, skąd zostały zabrane kluczyki do VW. Sprawcy wsiedli następnie do auta i odjechali. Pojazd został odnaleziony w rejonie ulicy Saperów w Gorzowie Wielkopolskim. Okazało się także, że 38-latek przy ulicy Myśliborskiej zniszczył zaparkowanego busa – uszkodził szybę, lusterka i powłokę lakierniczą. Około godziny 7.30 przy ulicy Myśliborskiej dwaj podejrzani przemocą dostali się do Audi pokrzywdzonego i odjechali. Sprawcy mieli przy sobie przedmiot do złudzenia przypominający broń palną. Zabrali kierowcy dokument prawa jazdy i telefon, a następnie grożąc, zmusili do wypłaty z bankomatu 200 złotych i podpisania umowy sprzedaży samochodu. Na koniec podejrzani zniszczyli auto i uciekli. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w dwóch różnych miejscach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty wyglądające jak broń palna, które będą poddane kolejnym badaniom. Podejrzani odpowiedzą za rozbój, zmuszanie do określonego zachowania, kradzież, zniszczenie auta i włamanie. Dodatkowo za uszkodzenie busa odpowie 38-latek. Śledczy ustalili także, że mężczyzna ukrywał dowód osobisty, który nie należał do niego. Obaj podejrzani to recydywiści. Po przedstawieniu im zarzutów, prokurator rejonowy zdecydował się na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sad zgodził się z przedstawionymi argumentami i podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą w odosobnieniu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

20-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM