REKLAMA [A] - GBS BANK
Zatrzymani i aresztowani za kradzież paneli z farmy fotowoltaicznej. Straty sięgają ponad 400 tysięcy złotych.

Gorzowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty za włamanie i kradzież ponad 200 paneli z farmy fotowoltaicznej.

News will be here

Podejrzani próbowali także ukraść kolejne moduły, za co również odpowiedzą. Spłoszeni uciekli i podpalili busa z zapakowanymi panelami. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy udało się dotrzeć do podejrzanych w południowej części województwa lubuskiego. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym areszcie. Śledczy nadal pracują nad sprawą.

Od maja 2022 roku policjanci z gorzowskiej komendy pracowali nad ustaleniem podejrzanych do dwóch zdarzeń, do których doszło na farmie fotowoltaicznej w Witnicy. W nocy z 5 na 6 maja podejrzani weszli na zamknięty teren i włamali się do kontenera.

Ze środka zabrali ponad 250 sztuk paneli fotowoltaicznych, akcesoria do ich montażu, a także kilka sztuk falowników, których łączna wartość to ponad 360 tysięcy złotych.

Tej nocy nikt jednak nie wezwał policjantów, a o zdarzeniu śledczy dowiedzieli się dopiero po kilku dniach. Do kradzieży kolejnego sprzętu mogło dojść w nocy 17 maja. Podejrzani ponownie przyjechali na teren farmy. Zdołali zapakować niemal całego busa, ale sytuację zauważył ochroniarz i wezwał policjantów. Spłoszeni mężczyźni podpalili auto z modułami i uciekli.

Chcieli ukraść 140 sztuk paneli, ale nie udało im się to. Spaleniu uległo 70 sztuk modułów, które znajdowały się w aucie. Po informacji o zdarzeniu na miejscu pracowali śledczy wraz z technikiem.

Funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy. Nad sprawą pracowali kryminalni z gorzowskiej komendy. Policjanci intensywnie poszukiwali śladów i informacji, które doprowadziłyby ich do podejrzanych.

Praca operacyjna przyniosła skutek i policjanci zatrzymali trójkę podejrzanych w wieku 51, 38 i 22 lat, mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Mężczyźni byli zaskoczeni przez policjantów.

Po zebraniu niezbędnego w tej sprawie materiału dowodowego prokurator przedstawił trójce podejrzanych zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania popełnienia tego samego przestępstwa.

Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd. Śledczy nadal pracują nad sprawą.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

08-09-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM