REKLAMA [A] - GBS BANK
Trwa montaż instalacji artystycznej upamiętniającej wydarzenia 31 sierpnia 1982.

Na skwerze 31 Sierpnia 1982 r. trwa montaż instalacji artystycznej upamiętniającej wydarzenia tego dnia w naszym mieście.

Jej głównym elementem są płyty ze stali nierdzewnej polerowanej, dzięki której jest możliwość osiągnięcia lustrzanego efektu.

To pozwoli odbijać się w nich m.in. katedrze i innym punktom miasta, które „były świadkami” wydarzeń sprzed 40 lat. Poszczególne elementy będą miały od 160 cm do 250 cm wysokości, będą szerokie na 45 cm i grube na 15 cm.

Instalacja zostanie odsłonięta 30 sierpnia, w przeddzień rocznicy, w związku z przyjazdem do naszego miasta prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Instalacja powstaje na podstawie zwycięskiego projekt autorstwa Heleny Kułak-Świerblewskiej, Katarzyny Widery i Jakuba Capa.

Projekt jest realizowany i finansowany wspólnie przez Instytut Pamięci Narodowej i Miasto Gorzów Wielkopolski.

31 sierpnia 1982 roku to ważna data w historii Gorzowa; tego dnia odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie Ziemi Lubuskiej. kilka tysięcy mieszkańców Gorzowa protestowało przeciwko stanowi wojennemu. W wyniku starć z milicją wiele osób zostało rannych, jeszcze więcej trafiło do aresztu.

Źródło: Wydział Promocji i Informacji
Zdjęcie: Bartłomiej Nowosielski

25-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM