REKLAMA [A] - GBS BANK
Nielegalne 200 kg tytoniu, 300 sztang papierosów. Zatrzymano dwóch mężczyzn.

Lubuscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 200 kg nielegalnego tytoniu przewożonego w aucie zatrzymanym do kontroli mężczyzn.

News will be here

Kolejne 300 sztang papierosów bez znaków skarbowych akcyzy policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z nich. Zatrzymani odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Ten cios w kontrabandę możliwy był poprzedzającą i bardzo intensywną pracą operacyjną wykonaną przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki temu po godzinie 1.30 w nocy z wtorku na środę (9/10 sierpnia) przy wsparciu policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Łokietka zatrzymano do kontroli drogowej osobowego seata.

W samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 45 oraz 59-lat. Podczas przeszukania okazało się, że wcześniejsze przypuszczenia policjantów są bardzo precyzyjne. W przestrzeni bagażowej mężczyźni ci przewozili 10 worków, w których łącznie znajdowało się 200 kg nielegalnego tytoniu.

Dalsze czynności w tej sprawie, m.in. przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych jednego z nich, pozwoliły na ujawnienie kolejnych ognisk przestępczych. Tym razem było to niemal 300 sztang papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na blisko 230 tysięcy złotych. Zabezpieczono pieniądze w kwocie blisko 17 tysięcy złotych.

Mężczyźni odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

11-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM