REKLAMA [A] - GBS BANK
Groził 11-latkowi i wymusił od niego pieniądze.

Podejrzany podszedł do 11-letniego chłopca, zaczął mu grozić i wymusił od niego pieniądze.

Wszystko działo się niemal w samym centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Chłopiec w obawie o swoje życie wydał pieniądze. Po zdarzeniu podejrzany uciekł. Dzięki pracy kryminalnych został jednak szybko zatrzymany. Usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo go aresztował.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 lutego) około godziny 14. Dyżurny gorzowskiej jednostki już ze wstępnej relacji wiedział, że doszło do przestępstwa o charakterze rozbójniczym. Policjanci ustalili, że przy ulicy Grobla w rejonie tak zwanej „Dominanty” do 11-latka podszedł nieznany mu mężczyzna, który zaczął z nim rozmawiać. Po chwili jednak miał grozić chłopcu i zażądać pieniędzy. Przestraszony 11-latek, w obawie o swoje życie, wydał sprawcy 50 złotych. Mężczyzna zabrał pieniądze i oddalił się. Chłopiec zadzwonił do swojego ojca, który następnie powiadomił policjantów. Patrole w mieście otrzymały informacje o tym zdarzeniu. Do działań zaangażowali się kryminalni. Ich praca operacyjna doprowadziła nie tylko do ustalenia wizerunku mężczyzny, ale także miejsca jego przebywania. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka i przewieźli do gorzowskiej komendy.

Mężczyzna miał przy sobie podejrzane substancje, które będą poddane badaniom. To na nie miał wydać pieniądze, wymuszone od chłopca. Mężczyzna został przesłuchany. Prokurator przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego o charakterze chuligańskim. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe dwa miesiące 28-latek spędzi w areszcie. Zdecydował o tym sąd po wniosku złożonym przez prokuratora.

Źródło: Policja Gorzów

01-03-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM