REKLAMA [A] - GBS BANK
Baw się i badaj na pikniku Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Czy można połączyć zabawę i rekreację z troską o zdrowie? Szpital w Gorzowie przekonuje, że jak najbardziej i zaprasza w niedzielę, 28 sierpnia na zdrowy piknik.

Impreza - już w niedzielę (28 sierpnia 2022 r.) od 12.00 do 16.00 w gorzowskim Parku Róż. - Staraliśmy się tak ułożyć program, żeby każdy znalazł w nim coś dla siebie, a przy okazji zadbał o zdrowie - mówi Anna Kokocińska-Biedrzycka ze szpitalnej sekcji ds. pozyskiwania funduszy. Rodzinny piknik to część polsko-niemieckiego projektu unijnego, który stawia na współpracę Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie i Szpitala Märkisch-Oderland w niemieckim Strausbergu.

Joga z fizjoterapeutą

Kto w niedzielę wybierze się do gorzowskiego parku, będzie mógł m.in. skonsultować stan zdrowia w strefie diagnostyki i porad. - Często nie zdajemy sobie sprawy, że proste ćwiczenia mogą zapobiegać kontuzjom czy uśmierzać ból - mówi Beata Spychała, fizjoterapeutka z działu rehabilitacji gorzowskiego szpitala. W niedzielę specjalistka będzie do dyspozycji uczestników pikniku. Oprócz niej także ratownicy medyczni, pielęgniarka i dietetyk.

W strefie chillout będzie można złapać oddech, wziąć udział w zajęciach plenerowej jogi, skorzystać z dobrodziejstw komory hiperbarycznej czy podać się drenażowi limfatycznemu, oczywiście pod kontrolą specjalistów. Wreszcie strefa atrakcji dla dzieci, a w niej ukochane przez pociechy dmuchańce, animacje z baniek mydlanych, malowanie twarzy i inne zabawy.

To nie koniec piknikowych atrakcji – sporo będzie się też działo na scenie. Organizatorzy zaplanowali m.in. pokazy sportowe, zumbę czy konkursy rodzinne. Ważnym punktem piknikowego programu będzie Bieg dla Kardiochirurgii.

Bieg dla serca i kardiochirurgii

Warto przypomnieć, że gorzowski szpital już ponad rok stara się o kontrakt dla oddziału. W akcję na rzecz kardiochirurgii zaangażowało się ponad 12 tys. osób, podpisując petycję. - Piknik będzie okazją, żeby wszystkim podziękować i przypomnieć, że nasza walka trwa – mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala.
Właśnie w ramach wsparcia dla starań o oddział, ale przede wszystkim w ramach profilaktyki chorób układu krążenia, będzie można wziąć udział w biegu. Na pamiątkowy medal zasłuży każdy, kto chociaż raz okrąży staw w parku. W dodatku – techniką dowolną.

Chodzi o to, żeby przekonać się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ponieważ ruch to najlepsza „pigułka” na zdrowie.

Bieg odbędzie się w trzech turach: o 13.00, 14.00 i 15.00. Chętni będą mogli zapisywać się już od 12.00 w namiocie zawodów. Po każdej turze wśród uczestników zostaną rozlosowane vouchery na kompleksowe badania w szpitalnym Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej.

Piknik Zdrowia to pierwsza z dwóch plenerowych imprez, jakie zaplanował szpital. Kolejna odbędzie się we wrześniu na placu przy lecznicy. Obie są częścią projektu „Transgraniczna Opieka Medyczna/Grenzübergreifende medizinische Versorgung”, dofinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

Zródło: Lubuskie

25-08-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

Uciekał samochodem, pieszo a później wpław. [WIDEO]

18 zarzutów usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 34-latek. Wśród nich jest trzynastokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków, a także wielokrotne kradzieże p...

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM